Archív článkov

13 krátkych príbehov na zamyslenie

13 krátkych príbehov na zamyslenie

Viem, že všetci potrebujeme nejakú motiváciu, keď sa ocitneme v boji alebo v smutných situáciach. Tu je 13 krátkych inšpiratívnych príbehov, po ktorých prečítaní si nájdeš cestu, ako sa dostať z takýchto situácií: >>>

Dôstojná staroba ... alebo namiesto krčmy domov pre seniorov...

Koľko starých, chorých, opustených ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc iných je v našej farnosti? Mnohí z nich – hoci prežili celý život v Nižnej, keď už nemôžu z objektívnych dôvodov zostať a dožiť vo svojom vlastnom byte, či dome – ich príbuzní (ak nejakých majú) hľadajú miesto pre nich v domovoch seniorov po celej Orave, kde by ich najbližším poskytli nový domov a potrebnú zdravotnú a odbornú >>>

Drevená miska

Drevená miska

Starec sa odsťahoval k synovi, neveste a ich šesťročnému vnukovi. Ruky sa mu už triasli, zrak sa mu kalil a jeho kroky slabli. Rodina sa schádzala pri jedle za jedným stolom, no starcove trasúce sa ruky a neistý zrak sťažovali spoločné stolovanie. >>>

KAMEŇ V KAPSE

KAMEŇ V KAPSE

Istý žobrák raz predstúpil pred boháča, aby ho poprosil o kúsok chleba. Boháč nielen, že mu nič nedal, ale keď žobrák neodchádzal, rozhneval sa, zodvihol kameň a hodil ho doňho... >>>

Víkendový program pre manželské páry

Víkendový program pre manželské páry

Hnutie kresťanských rodín na Slovensku organizuje v termíne od 22. - 24. 3. 2019 v Centre Božieho milosrdenstva v Spišskej Novej Vsi (pri Svätyni Božieho milosrdenstva) program pre manželské páry "Manželský návrat /Retorno/". >>>

Združenie Zázračnej medaily (ZZM)

Združenie Zázračnej medaily (ZZM)

Je verejným Združením veriacich katolíckej Cirkvi, ktoré bolo schválené Svätou Stolicou 8.7. 1909. Ak niekto chce duchovne patriť do tohto Združenia, je potrebné, aby nosil posvätenú Zázračnú medailu a odporúča sa modliť povzdych, ktorý je na medaile: „Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame!“ >>>

Národný týždeň manželstva 2019

Národný týždeň manželstva 2019

Pozývame všetkých zapojiť sa do aktivít Národného týždňa manželstva, ktorý sa uskutoční od 11. 2. do 15.2. 2019. Na každý deň je pripravený program pre manželov. Vyberte si, čo vám najviac vyhovuje :). >>>