Archív článkov

25. marec – Deň počatého dieťaťa

25. marec – Deň počatého dieťaťa

je pravidelná kampaň Fóra života, ktoré je platformou tisícov jednotlivcov a 53 organizácií venujúcich sa pomoci ženám v núdzi, práci s mládežou, rodinami, seniormi, ľuďom s postihnutím, charite atď. >>>

Skutočný príbeh na pôst 3. časť

Skutočný príbeh na pôst 3. časť

Viem Bože, mala na to právo. Mala právo nás nenávidieť, odvrhnúť, veď sme ju klamali celých osemnásť rokov. „Tvoje slzy sú slané ako more. Ono vždy prináša niečo nové a odnáša staré. Dnes ti prinieslo pravdu o tvojom i mojom živote.“- povedal Martin: „Ak chceš odídem. Ak chceš, ostanem. Pôjdeme za rodičmi a povieme im, že začneme odznova. Rozhodni sa sama.“ >>>

Skutočný príbeh na pôst 2. časť

Skutočný príbeh na pôst 2. časť

A našej Janke, len tak medzi rečou, raz povedal, že jeho mama nie je jeho mamou, a že on sám je adoptovaný, pretože sa mal narodiť ako postihnutý a jeho rodičia by si nemohli dovoliť vychovávať postihnuté dieťa. Vrajmali pred sebou veľkú kariéru. Keď nám to Janka pri pohári džúsu rozprávala, mňa i môjho manžela prenikolzvláštny pocit. >>>

Skutočný príbeh na pôst 1. časť

Skutočný príbeh na pôst 1. časť

Bolo to dávno. Viac ako pol storočia nazad. Mala som dvadsať. V jedno jarnéráno som kráčala domov. Plná radosti a nadšenia. Áno, o 9 mesiacov budemdržať v rukách svoje prvé dieťa. Darujem život... >>>

Začína sa pôstne obdobie....

Začína sa pôstne obdobie....

Pre všetky diecézy na Slovensku platí táto pôstna disciplína: Na Popolcovú stredu a na Veľký piatok je povinnosť zdržiavať sa mäsitých pokrmov a dodržať prísny pôst. >>>

Blíži sa národný týždeň manželstva 2017...

S radosťou pre Vás pripravujeme nový ročník Národného týždňa manželstva. Kampaň NTM 2017 má názov "Spolu na ceste". Možno Vám mysľou prebehlo množstvo myšlienok ohľadom Vašej spoločnej cesty. Či už to boli príjemné zážitky, napínavé okamihy alebo kolízie, srdečne Vás pozývame, aby ste nasledujúci Národný týždeň manželstva 2017 strávili spoločne ako manželia. >>>

Zamyslenie na sviatok Krst Krista Pána: Láska Cirkvi

Tento týždeň ma veľmi oslovila v Cirkvi jedna vec – samotný pápež mal svätú omšu za obete útoku v Paríži. Zachvelo sa mi srdce hrdosťou i radosťou, keď som počul túto správu. Svätý Otec sa modlil za tých, ktorí svojou prácou (videl som na internete niektoré ich karikatúry, sú hrozné!) na Cirkev pľuli, hanobili ju, vysmievali sa zo všetkého, čo nám je drahé. Prosil Boha o milosrdenstvo pre nich. >>>

AKÝ ADVENT – TAKÉ VIANOCE

AKÝ ADVENT – TAKÉ VIANOCE

Začiatkom novembra som si potreboval niečo kúpiť. Vybral som sa teda do bratislavských ulíc hľadať obchod so žiadaným tovarom. Oči mi preskakovali z výkladu na výklad, aby mi neušlo to, čo som hľadal. Zrazu ma čosi donútilo postáť. „Vianoce!“ – prebleslo mi mysľou. Nie, nebol to obchod s vianočnými ozdobami. Tie mali len vytvárať vhodnú atmosféru pre tovar vyložený vo výklade. Zarazil som sa: Sú >>>