Archív článkov

Zisk

Zisk

Jedného čínskeho vedca pozvali na univerzitu do Berlína. Na letisku ho čakal jeho nemecký kolega. Keď sa zvítali, pobrali sa na autobusovú stanicu. >>>

Nie sú na predaj…

Nie sú na predaj…

Jeden mladý pár vošiel do obchodu s najkrajšími hračkami v meste. Muž i žena si dlho prezerali farebné hračky, vystavené vo veselom neporiadku v radoch na vysokých policiach a na pultoch. >>>

Uspokojiť sa

Uspokojiť sa

Strýko Karol mi povedal: „V liste Ježiškovi si písal, že by si chcel, aby bol na svete mier. Nestačil by ti horský bicykel?“ (Ľudovít, 7 rokov) >>>

Detektívka v továrni

Detektívka v továrni

V továrni mali problém. Denne sa rozkrádal tovar. Vedúci zverili úlohu prehliadnuť každého zamestnanca pri odchode z práce jednej špecializovanej spoločnosti. Väčšina robotníkov otvárala spontánne tašky a dala si prezrieť nádoby, v ktorých si nosievali jedlo. >>>

Zlatá medaila…

Zlatá medaila…

Bolo to na olympijských hrách v roku 1928 v Amsterdame. V šerme stáli proti sebe Talian a Francúz Gaudin. Išlo o zlatú medailu. Obaja muži šermovali ako zúriví a diváci sa pozerali so zatajeným dychom. >>>

Pár minút…

Pár minút…

Slávny francúzsky cyklista Michel Forestier viedol pelotón na jednom z najťažších traťových úsekov pretekov Tour de France. Zdalo sa, že jeho víťazstvo je isté. V ten deň bol vo vynikajúcej forme a naplno sa rútil alpskými serpentínami. Jediný, kto by mohol ohroziť jeho víťazstvo, bol Talian Ricardo. >>>

Duša

Duša

Jeden cestovateľ sa vydal do nesmiernych amazonských pralesov v Južnej Amerike. Pátral po ložiskách ropy, ktoré tam mohli byť a veľmi sa náhlil. >>>

Stred Biblie

Stred Biblie

Viete, ktorá kapitola je najkratšou v Biblii? Je to Žalm 117. >>>