Archív článkov

Aliancia za rodinu

Aliancia za rodinu

Milí veriaci, iste ste si už všetci všimli, že sa po všetkých kostoloch na celom Slovensku v posledných týždňoch zbierajú podpisy pod petíciu za referendum o ochrane rodiny, ktorú organizuje Aliancia za rodinu. >>>

Pápež  svätý Ján Pavol II.

Pápež svätý Ján Pavol II.

Karol Józef Wojtyla, od svojho zvolenia za pápeža v októbri 1978 známy ako Ján Pavol II., sa narodil v poľskej obci Wadovice asi 50 km od Krakova, 18. mája 1920. Bol najmladším z troch detí Karola Wojtylu a Emílie rod. Kaczorowvskej. >>>

Pápež  svätý Ján XXIII.

Pápež svätý Ján XXIII.

Pápež Ján XXIII., vlastným menom Angelo Guiseppe Roncalli sa narodil 25. novembra 1881 v podhorskej dedinke Sotto il Monte neďaleko Bergama na severe Talianska, ako štvrtý z 12 detí. Ako jedenásťročný sa rozhodol svoj život zasvätiť Bohu. >>>

Káva navyše...

Káva navyše...

„Vošli sme do malej kaviarne, objednali si a sadli k stolu. Po nás vstúpili dvaja ľudia a objednali si : - Päť káv prosím vás, dve pre nás a tri navyše. Zaplatili tých päť káv, vypili svoje dve a odišli. >>>

Dvaja mnísi...

Dvaja mnísi...

Dvaja mnísi prišli k rieke, kde stála bezradná mladá žena, ktorá sa nevedela dostať na druhú stranu. Mladší z nich sklopil zrak a tváril sa, že ju nevidí. >>>

Očami dieťaťa...

Očami dieťaťa...

Toto je slohová práca žiaka tretieho ročníka základnej školy Danny Dutton-a na tému “Vysvetli Boha”. Chlapec mal 8 rokov a pochádza z Chula Vista, štát Kalifornia. >>>

Príprava na dobrú svätú spoveď. Časť II.

Príprava na dobrú svätú spoveď. Časť II.

Základným predpokladom na dobrú sv. spoveď je úmysel vrátiť sa k Bohu, ako to urobil Márnotratný syn a vyznanie svojich hriechov so skutočnou a úprimnou ľútosťou Ježišovmu zástupcovi, kňazovi. >>>

Príprava na dobrú svätú spoveď. Časť I.

Príprava na dobrú svätú spoveď. Časť I.

Základným predpokladom na dobrú sv. spoveď je úmysel vrátiť sa k Bohu, ako to urobil Márnotratný syn a vyznanie svojich hriechov so skutočnou a úprimnou ľútosťou Ježišovmu zástupcovi, kňazovi. >>>