Archív článkov

FILM: Všetky moje deti

FILM: Všetky moje deti

Kino Mier Trstená pozýva všetkých na dokumentárny film o charizmatickom kňazovi Mariánovi Kuffovi s názvom Všetky moje deti. >>>

 Posledný dotyk

Posledný dotyk

Keď boli Adam a Eva vyhnaní z pozemského raja, odchádzali plní zatrpknutosti a hnevu. Mali zachmúrené tváre, ovisnuté pery a srdcia plné horkosti. >>>

Otec pod posteľou

Otec pod posteľou

Keď som bola malá, otecko bol pre mňa niečo ako svetielko v chladničke. Malé deti vedia, že každý domov má jedného otecka, a nevedia, čo oteckovia v skutočnosti robia, keď sa za nimi ráno zatvoria dvere. Môj otecko každé ráno odchádzal a každý večer, keď sa vracal, vyzeral šťastný, že nás zase vidí. Jedine on bol schopný otvoriť pohár nakladaných kyslých uhoriek, keď sa to nikomu inému nepodarilo. >>>

Najlepšie víno

Najlepšie víno

Muž a žena sa zobrali v pokročilom veku a na veľkú radosť sa im narodilo dieťa. Vychovávali ho starostlivo a s veľkou láskou a hoci boli veľmi chudobní, poslali ho do školy k múdremu človekovi, aby rástol aj na duchu. >>>

 Svetový deň chorých

Svetový deň chorých

Choroba človeka a jej význam v tajomstve spásy Bolesti a choroby ľudí patria vždy medzi najväčšie ťažkosti, ktoré trápia ich vedomie. Tým však, čo vyznávajú kresťanskú vieru, hoci ich aj oni pociťujú a skusujú, svetlo viery pomáha hlbšie vnímať tajomstvo bolesti a bolesti statočnejšie znášať. Z Kristových slov poznajú nielen to, čo choroba znamená a akú hodnotu má pre ich spásu aj pre spásu sveta >>>

Odporúčame:      Duchovné cvičenia o rodine

Odporúčame: Duchovné cvičenia o rodine

Synodálne ustanovenia z Druhej synody Spišskej diecézy viacnásobne odporúčajú nielen kňazom a katechétom, ale všetkým veriacim z času na čas si vykonať duchovné cvičenia. >>>

Stačí len otvoriť oči…

Stačí len otvoriť oči…

Jeden starý muž sedával každý deň vo svojom hojdacom kresle. Pripútaný na toto jediné miesto si sľuboval, že sa odtiaľ nepohne, kým neuvidí Boha. >>>

Sme bohatí, či chudobní?

Sme bohatí, či chudobní?

Otec jednej veľmi bohatej rodiny zobral svojho syna na vidiek s úmyslom ukázať mu, v akej biede niektorí ľudia žijú. Pár dní a nocí strávili na istom malom hospodárstve, ktoré vlastnila pomerne chudobná rodina. >>>