Archív článkov

Drahšie ako diamanty...

Na ďalekom východe kdesi v Perzii sa každý rok usporadúval obrovský trh, na ktorom sa stretali kupci diamantov a iných drahých kameňov. Bolo tam vtedy zhromaždené takmer celé bohatstvo sveta. A predsa raz istý kupec rozpovedal priateľom svoj príbeh, v ktorom im ukázal, že existuje ešte niečo oveľa viac ako diamanty a drahé kamene. >>>

Rok Sedembolestnej Panny Márie

Rok Sedembolestnej Panny Márie

Biskupi Slovenska na svojom 76. Plenárnom zasadaní KBS rozhodli o vyhlásení roku 2014 ako o Roku Sedembolestnej Panny Márie. Dôvodom je 450. výročie od prvého zázraku na príhovor Panny Márie v Šaštíne a 50. výročie potvrdenia Sedembolestnej Panny Márie za Patrónku Slovenska pápežom Pavlom VI. Ten istý Svätý Otec zároveň vyhlásil chrám v Šaštíne za baziliku minor. Rok Sedembolestnej Panny Márie >>>