Archív článkov

Tajomstvo šťastia...

Tajomstvo šťastia...

Kupec poslal svojho syna za najmúdrejšími mudrcmi zo všetkých, aby sa dozvedel Tajomstvo šťastia. Chlapec putoval štyridsať dní púšťou, až prišiel ku krásnemu hradu, týčiacemu sa na vysokej skale. >>>

Čln a hnev

Čln a hnev

Jedného dňa sa mních rozhodol meditovať sám ďaleko od svojho kláštora. Na člne sa dostal do stredu jazera. Zakotvil, zavrel oči a začal meditovať. >>>

Seminár Otcovo srdce

Seminár Otcovo srdce

V termíne 20. - 25. september 2018 sa v Oravskom centre mládeže v Ústí nad Priehradou uskutoční Seminár Otcovo srdce. >>>

Blahorečenie Anny Kolesárovej

Blahorečenie Anny Kolesárovej

Pozývame Vás na blahorečenie Anny Kolesárovej, ktoré sa uskutoční 01. 09. 2018 v Košiciach. Záujemcovia nech sa zapíšu na pripravený papier vzadu na stole pri vchode do kostola. >>>

Hľadanie ihly

Hľadanie ihly

Raz večer slávna sufijská mystička Rabiya hľadala niečo na ulici pred svojou malou chatrčou. Slnko zapadalo a pomaly, pomaličky sa začínalo stmievať. Zbehlo sa niekoľko ľudí.“Čo robíš? Čo si stratila? Čo hľadáš? pýtali sa jej. “Stratila som ihlu,” odvetila. >>>

"Sila dalitských žien"

"Sila dalitských žien"

Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi (známa ako Kirche in Not) v týchto dňoch spustila celoslovenskú iniciatívu na podporu kresťanov v Indii. Nesie názov „SILA DALITSKÝCH ŽIEN“ a upozorňuje na diskrimináciu indických kresťanov, inšpiruje Slovákov k prehĺbeniu vlastnej viery a k pomoci. Informácie o tejto iniciatíve nájdete na www.pomoctrpiacim.sk a v bezplatnom časopise ACN. >>>