Archív článkov

Deň modlitby a pôstu za pokoj

Deň modlitby a pôstu za pokoj

Svätý Otec František stanovil, že piatok 23. február 2018 bude Dňom modlitby a pôstu za pokoj v Demokratickej republike Kongo, v Južnom Sudáne a na celom svete. >>>

Pôstna krabička pre Afriku

Pôstna krabička pre Afriku

Drahí veriaci, Slovenská katolícka charita pripravila na aktuálne pôstne obdobie už siedmy ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku. Ponúka tak prežiť pôstne obdobie s pohľadom na tých, ktorí žijú v chudobe. >>>

Národný týždeň manželstva

Národný týždeň manželstva

Dávame do pozornosti Národný týždeň manželstva od 12. 2. do 18. 2. 2018. Na celý týždeň je pre manželov pripravený zaujímavý program, ktorý nájdete v sekcii "Aktuálne" na pravej strane webovej stránky. >>>

Ľudové misie

Ľudové misie

Pamätajme vo svojich modlitbách na Ľudové misie, ktoré sa u nás vo farnosti uskutočnia v termíne 14. apríla - 22. apríla 2018, pod vedením otcov Redemptoristov z Podolínca. >>>

Rozmaznané deti

Rozmaznané deti

V materskej škôlke na rodičovskom združení sa preberalo, ako sa deti v škôlke stravujú, hrajú i správajú. Všetko bolo v poriadku, až na správanie. Rodičia aj učitelia sa zhodli, že deti sú veľmi rozmaznané. Stále hundrú, nič im nie je dobré, chcú práve to, čo nemajú. Nič si nevážia a už vôbec za nič neďakujú. Dospelí stáli v triede a smutne pozerali jeden na druhého a rozmýšľali, ako to zmeniť. >>>

Vianočný vinš

Vianočný vinš

Túžim vianočný pokoj v sebe mať a všetkým ho rozdávať, lebo nám ho sám Ježiš prišiel dať. >>>

Od srdca k srdcu

Od srdca k srdcu

Malá Elenka veľmi rada chodievala svojou starou mamou na nákupy. Ale pred Vianocami boli všetci podráždení, uponáhľaní, zamĺknutí, nikto sa nezastavil, aby sa prihovoril, nikto nemal čas na milé slovo. >>>