Archív článkov

Na budúcu nedeľu je zbierka na Charitu

Na budúcu nedeľu je zbierka na Charitu

Spišská katolícka charita je samostatný právny subjekt Spišskej diecézy, konfederatívne združeným v Slovenskej katolíckej charite. Svojou činnosťou nadväzuje na činnosť Diecezálnej charity v Spišskej diecéze, ktorá bola od roku 1927 jedným z členov Ústrednej Karity na Slovensku (ÚKS). Predsedom ÚKS bol z poverenia biskupov Slovenska spišský biskup Ján Vojtaššák. >>>

JESENNÉ ZAMYSLENIE ...  Oriešky

JESENNÉ ZAMYSLENIE ... Oriešky

Prišla jeseň. Obdobie, ktoré je pre mnohých obdobím depresií, pochmúrna, sychravá a veterná. Obdobie, keď pri pohľade na ľudí oblečených v tmavých farbách, sa dá len ťažko hovoriť o “báječnom živote”. V jeden taký jesenný deň sa vybral otec so synom na prechádzku. >>>

Na Spiši bola celodiecézna rekolekcia  k ukončeniu Jubilejného roka

Na Spiši bola celodiecézna rekolekcia k ukončeniu Jubilejného roka

V stredu 8. novembra 2017 sa v Katedrále svätého Martina na Spišskej Kapitule uskutočnila celodiecézna kňazská rekolekcia pri príležitosti ukončenia Jubilejného roku sv. Martina. Slávnostnú svätú omšu celebroval Mons. Štefan Sečka, diecézny biskup, ktorý hneď v úvode povzbudil takmer 260 prítomných kňazov jeho horlivosťou v modlitbe za nich a poprosil, aby sa aj oni vzájomne modlili za seba i za >>>

Sviečka za nenarodené deti

Sviečka za nenarodené deti

2. november je aj dňom modlitieb za nenarodené deti. Pri tejto príležitosti sa koná dobrovoľná zbierka „Sviečka za nenarodené deti“ – môžeme sa zapojiť svojimi modlitbami, zapálením sviece v okne svojho príbytku večer 2. novembra a dobrovoľným príspevkom. >>>

Misijná nedeľa 22. október 2017

Misijná nedeľa 22. október 2017

známa aj ako Svetový deň misií je dňom modlitieb za šírenie evanjelia a zároveň aj dňom solidarity s našimi bratmi a sestrami v misiách, ktorí žijú v materiálnej núdzi. >>>

Misijná nedeľa 2017

Misijná nedeľa 2017

Svetový deň misií, slávený každoročne v predposlednú októbrovú nedeľu, je na Slovensku známy aj pod názvom Misijná nedeľa. Tento deň je spojený s finančnou zbierkou na podporu misijných projektov Pápežských misijných diel a v celej cirkvi sa začala prvýkrát sláviť v roku 1926. >>>

Slovensko má nového blahoslaveného

Slovensko má nového blahoslaveného

Titus Zeman sa narodil 4. januára 1915 vo Vajnoroch. Bol najstarší z desiatich detí Jána Zemana a Agneše rodenej Grebečiovej. Vyrastal v rodine, ktorá od útleho detstva vychovávala deti k viere, a tak niet divu, že už ako malý desaťročný chlapec sa rozhodol vydať na cestu rehoľného kňaza. >>>