19.08.2017 10:16

Malý test na zamyslenie

Malý test na zamyslenie
Skúste si spraviť nasledujúci krátky test a odpovedzte si na tieto otázky:

Vymenuj 5 najbohatších ľudí na svete. Vymenuj posledných 5 výhercov Wimbledonu alebo Svetového pohára FIFA.Vymenuj posledných 5 Miss Slovenska alebo Miss World.Vymenuj 10 ľudí, ktorí dostali Nobelovu alebo Pulitzerovu cenu. Vymenuj aspoň 5 hercov, ktorí boli ocenení na AcademyAwards ako najlepší herec alebo herečka. Zvládol si to? Pointou je, že nikto z nás si nepamätá hviezdy včerajška. A nie sú to ľudia, ktorí boli na druhých priečkach. Sú to absolútni víťazi. Žiadne B-čka. Sú to tí najlepší z najlepších. Časom však aplauz ustane. Trofeje stratia lesk. Na úspechy mnohí ľudia zabudnú. Skúste si však teraz spraviť úplne iný test. Uvidíte, ako sa vám v ňom bude dariť.Vymenuj zopár učiteľov, ktorí ťa podporovali v škole a ovplyvnili tvoju cestu. Vymenuj 3 priateľov, ktorí ti pomohli  v ťažkých chvíľach. Vymenuj 5 ľudí, ktorí ťa naučili niečo, čo stálo za to. Spomeň si na pár ľudí, ktorí ti umožnili cítiť sa dôležitým a výnimočným. Spomeň si na 5 ľudí, ktorí si užívajú čas, ktorí s tebou trávia.  Bolo to omnoho ľahšie? Charles Schulz týmto zistením nabáda ľudí, aby toto poznanie zahrnuli do svojho každodenného života.